Z Apartmánov Bešeň to máte na skok k európskemu unikátu

Späť na články
29. apríla 2022

V minulosti tu bol kameňolom, kde sa ťažil zlatý liptovský travertín. Jeho vyleštené zlatožlté dosky môžete vidieť aj na budove Univerzity Komenského v Bratislave alebo na Paláci národov v švajčiarskej Ženeve. V rámci Európy je najzaujímavejšou a najvzácnejšou oblasťou svojho druhu a nachádza sa menej ako kilometer od Apartmánov Bešeň. Viete o čom je reč?

To všetko na ploche viac ako 3 hektáre

O vzácnosti, o ktorej sa málo vie a predsa má európsky rozmer vďaka svojej unikátnosti. Reč je o Bešeňovských travertínoch, ktoré vznikli vyzrážaním sa minerálnych a termálnych prameňov bohatých na uhličitan vápenatý. Pri výveroch týchto prameňov vznikli travertínové kopy, kaskády a iné zaujímavé útvary rôznych farebných škál v závislosti od toho, kde vyvierajú. V blízkosti prameňa je farba sýto červená, čo ďalej sa sfarbuje do bleda. Ak budete v blízkosti prameňa, pokojne sa napite, pretože táto minerálna voda vyvierajúca na niekoľkých miestach je pitná, obsahuje vysoké množstvo železa a má aj zdravotné benefity.

K travertínovému prameňu aj na elektrobicykli

K tejto chránenej prírodnej pamiatke sa môžete dostať aj na svojom elektrobicykli. My v Apartmánoch Bešeň sme sa ako investor rozhodli, že v priestoroch pivničných kobiek prislúchajúcich k jednotlivým apartmánom zrealizujeme elektrickú zásuvku s podružným meraním jej spotreby, v ktorej si klient bude môcť svoj elektrobicykel kedykoľvek nabiť. Takže, ak sa kupujúci rozhodne pre túto extra službu, radi mu ju zabezpečíme. 

Finišujeme strechu

V Apartmánoch Bešeň momentálne prebieha montáž elektroinštalácie. Postupne budú ukončené aj práce na jednotlivých podlažiach. Do konca apríla sme ukončili rozvody na treťom a štvrtom nadzemnom podlaží. V nadväznosti na realizáciu rozvodov elektroinštalácie (rozvody silnoprúdu, slaboprúdu, optického pripojenia, domového vrátnika, elektrickej požiarnej signalizácie, hlasovej požiarnej signalizácie) prebehne dokončenie sadrokartónových stien.

Taktiež pracuje na skladbe strešného plášťa a montujeme izolácie. Apartmány Bešeň by do polovice mája už mali mať strechu komplet hotovú.

Vyberte si z ponuky Apartmánov Bešeň

Prezrite si zoznam všetkých ponúkaných apartmánov a vyberte si ten, ktorý bude najviac vyhovovať vám a vašim potrebám.