Tekuté zlato z Bešeňovej

Späť na články
30. mája 2022

Liptov je na minerálne pramene neobyčajne bohatý. Najviac “tekutého zlata”, tak minerálne pramene často nazývajú, nájdete v chotároch obce Bešeňová. Predstava, že kráčate po poľnej ceste, alebo ste v blízkosti železnice a môžete načrieť a občerstviť sa pramenitou minerálnou vodou, znie veľmi lákavo.

Liečivé účinky nad zlato

Vydajte sa smerom na sever od obce Bešeňová, kde na južnom úpätí kopca Záskalie objavíte prameň rovnomenného názvu Záskalie. Voda je prírodná, slabo mineralizovaná a miestni sa tam často chodia osviežiť. Prírodné bohatstvo vo forme minerálneho prameňa nájdete aj pri železničnej trati, pri poľnej ceste a mnohých iných miestach v Bešeňovej. Takýchto prameňov by ste v obci našli asi štrnásť. Líšia sa len teplotou, mineralizáciou či výdatnosťou. Vďaka prameňom s vysokou teplotou, ktorých intenzita bola výrazná, vyrástol aj akvapark v Bešeňovej. Ten je naozaj veľkou atrakciou nielen regiónu, ale aj celého Slovenska. Termálna voda z akvaparku napomáha pri problémoch s dýchacím a pohybovým ústrojenstvom, lieči urologické choroby a má aj pozitívne kozmetické účinky. 

Odhliadnuc od veľkých termálnych prameňov, mnohé menšie minerálne pramene nemajú ani oficiálne potvrdenie z ministerstva zdravotníctva. Napriek tomu si ľudia už dlhé roky pochvaľujú ich chuť a liečivé účinky. Starajú sa o ich okolie s veľkou láskou a rešpektom a pijú tento dar prírody ako liek.

Ako napredujeme pri výstavbe?

V Apartmánoch Bešeň montujeme elektroinštalácie, dokončujeme sadrokartónové konštrukcie a povrchové úpravy stien a stropov. V priebehu mája sme zrealizovali aj izoláciu strechy vrátane štrkového násypu a izolácie na terasách na štvrtom nadzemnom podlaží. V júni začneme so zatepľovaním obvodového plášťa. Postupne sa na rad dostanú aj spevnené plochy a prípojky k budove apartmánového domu.

Opäť vám ponúkame niečo navyše

Od dokončenia Apartmánov Bešeň nás delí už naozaj len pár mesiacov. Veľmi sa tešíme, ako vám budeme môcť ponúknuť úžasné bývanie v rozprávkovom prostredí Liptova. A ak sa obávate, že budete strácať čas upratovaním, opäť vám ponúkame niečo navyše. Upratovací servis vám bude kedykoľvek k dispozícií, stačí si len vybrať z ponúkaných služieb. Na výber ponúkame dvoch dodávateľov a ich služby od jednorázového po pravidelné upratovanie, cez umývanie okien, tepovanie alebo pranie. Viac informácií o kontaktoch na jednotlivé upratovacie služby a cenách sa dočítate v brožúre.

Vyberte si z ponuky Apartmánov Bešeň

Prezrite si zoznam všetkých ponúkaných apartmánov a vyberte si ten, ktorý bude najviac vyhovovať vám a vašim potrebám.