Skvost architektúry len kúsok od Apartmánov Bešeň

Späť na články
28. októbra 2022

Liptov skrýva nevšedné miesta. Vedeli ste, že len pár kilometrov od Apartmánov Bešeň stojí architektonický skvost? Drevený artikulárny kostol Svätý Kríž patrí medzi najväčšie drevené stavby v Európe.

Kostol je na konci obce Svätý Kríž. Presťahovali ho sem z Paludze pre výstavbu vodného diela Liptovská Mara. Postavil ho tesár Jozef Lang z obce Hybe za pomoci tridsiatich ľudí. Do kostola, ktorý má pôdorys kríža, sa zmestí až 6-tisíc návštevníkov.  

Viete k nemu ísť pešo, ale aj autom. To môžete zaparkovať na malom parkovisku. Otváracie hodiny kostola sú počas celého týždňa od 10.00 do 14.30. Každú nedeľu o 9.00 v ňom bývajú evanjelické Služby Božie. Aby ste si unikátnu stavbu pozreli z každého uhla, využite chodník vyšliapaný okolo kostola. A popritom si užívajte pokoj a ticho, ktorý toto miesto v sebe ukrýva.

Apartmány sú už takmer pripravené

Apartmány, ako aj obchodné priestory sme po viac ako roku dokončili a v exteriéri sme práve osadili vonkajšie žalúzie a zábradlia balkónov a terás. Započali sme preberacie konanie stavby od generálneho zhotoviteľa, ktorý ešte pracuje na  odstraňovaní posledných drobných nedostatkov. Celý objekt upratujeme po stavebných prácach a súčasne realizujeme skúšky technických zariadení tak, aby sme boli riadne nachystaní na administratívne povolenie užívania.  

Zmluvne sme zabezpečili odbery všetkých energií (voda, plyn, elektrina) a sprevádzkovali sme aj vysokorýchlostné optické internetové pripojenie, ktorého rozvody sú dotiahnuté priamo do jednotlivých apartmánov. So správcovskou spoločnosťou tiež nastavujeme správu budovy. 

V konečnej fáze realizácie sú aj sadové úpravy a oplotenie celej budovy. Rodiny s deťmi poteší informácia, že je osadené aj certifikované detské ihrisko. Nielen to si budú môcť majitelia Apartmánov Bešeň v srdci Liptova už onedlho užívať. 

Vyberte si z ponuky Apartmánov Bešeň

Prezrite si zoznam všetkých ponúkaných apartmánov a vyberte si ten, ktorý bude najviac vyhovovať vám a vašim potrebám.