Prečo Bešeňovú pozná každý?

Späť na články
30. júna 2022

Na pravom brehu Váhu – tam medzi kopcami a zelenými lúkami, leží Bešeňová. Malá obec v centre čarokrásnej prírody v srdci Liptova. Z dedinky, ktorá mala v roku 1997 sotva 200 obyvateľov sa stala dedina, v ktorej našlo svoj domov veľa ľudí z okolitých miest.
V súčasnosti má obec už viac ako 700 obyvateľov. Podnikatelia i miestni vedia, ako prilákať ľudí do tejto dedinky nielen bývať, ale aj rekreovať.

Akvapark na dosah ruky

Ak nazrieme trošku do histórie turizmu v Bešeňovej, tak v roku 1987 realizovali v Liptovskej kotline vrt, kde v hĺbke 1998 metrov narazili na zdroj geotermálnej vody s teplotou 60 stupňov. Práve tento fakt bol kľúčový pri výstavbe Vodného parku Bešeňová. Prvé bazény otvárali už o šesť rokov neskôr – v roku 1993 a o tri roky na to už termálnou vodou vyhrievali skleníky s paradajkami. Rozsiahly projekt si vyžadoval aj značné investície, a tak od roku 2006 pribúdali do areálu akvaparku aj ubytovacie a reštauračné služby. Momentálne sa môžete ubytovať v troch hoteloch a ani ponuka reštauračných služieb nezaostáva. 

Akvapark je otvorený celoročne s teplotou vody 27 až 39 stupňov a vyblázniť sa môžete v osemnástich bazénoch. Ak ste nadšencom wellness-u, tak tu si to naozaj užijete. Zaujímavosťou sú aj saunové eventy, ktoré sa v priestoroch Wellness a Spa konajú pravidelne. V rámci nich sa dozviete o saunových rituáloch a zoznámite sa aj s osobou “saunamastera”. Ak zavítate do akvaparku s rodinou, tak sa deti určite potešia veľkému výberu tobogánov a šmýkačiek. 

Horúca voda akvaparku v Bešeňovej, ktorej vek sa odhaduje na 27 000 rokov, napomáha pri liečbe pohybového a dýchacieho ústrojenstva.

Akvapark Bešeňová ponúka kompletný balík služieb od ubytovania, cez zábavu až po kvalitnú gastronómiu a rôzne akcie. Bonusom je, že z Apartmánov Bešeň to máte do akvaparku Bešeňová naozaj na skok. 👍👌

Lukratívne apartmány naberajú svoje kontúry

Na treťom a štvrtom nadzemnom podlaží sme dokončili potery vo všetkých apartmánoch a chodbách. Hotové sú aj sadrokartónové stropy v kúpeľniach a na chodbách v spoločných priestoroch. Aj elektroinštalácia v apartmánoch už bola skompletizovaná, okrem krytov, ktoré sa osadia až po finálnom maľovaní. Ak ste nedávno išli okolo Apartmánov Bešeň, tak ste si určite všimli, že vôkol budovy je postavené lešenie, potrebné pre zatepľovanie. Pomaly začneme aj s maľovaním apartmánov a hneď po vytvrdnutí poterov sa pustíme do obkladania kúpelní.

Už teraz sa zamýšľame nad bezpečnosťou, preto sme vstup do budovy, okolie, ako aj parkoviská zabezpečili piatimi bezpečnostnými kamerami. 

Veríme, že všetky apartmány si čoskoro nájdu svojich majiteľov, pre ktorých bude táto voľba skvelou investíciou.

Vyberte si z ponuky Apartmánov Bešeň

Prezrite si zoznam všetkých ponúkaných apartmánov a vyberte si ten, ktorý bude najviac vyhovovať vám a vašim potrebám.