Jedinečný vodopád v ❤️ Nízkych Tatier

Späť na články
31. augusta 2022

Pod úpätím Chočských vrchov, na rozhraní Oravy a Liptova, leží dedina s jedinečným prostredím a prírodným bohatstvom – Lúčky. Ak poznáte nejakého obyvateľa Lúčok, tak vedzte, že turistu určite zavedie do centra dediny k unikátnemu Lúčanskemu vodopádu.

Vodopád Lúčky je národná prírodná pamiatka. Dvanásť metrov vysoký kaskádový vodopád padá z okraja travertínovej terasy do malého jazierka. Zaujímavosťou je, že sa ako jeden z mála nachádza v strede dediny. Vaše kroky vás k nemu povedú, ani nebudete vedieť ako. Nepatrí k masovým atrakciám, môžete si ho vychutnať v pokoji, ďaleko od turistického hluku. Počas leta sa v ňom domáci kúpu a často je aj záchytným miestom mnohých stretnutí. Pri prehliadke tejto dediny si pribaľte plavky, pretože počas leta kúpaniu určite neodoláte. Či sa budete kúpať vo vodopáde alebo v neďalekých kúpeľoch Lúčky, ktoré sa nachádzajú len pár kilometrov od vodopádu, na tom nezáleží. V každom prípade, aj v tejto dedine využívajú silu prírodných minerálnych prameňov. Tento unikátny vodopád je opäť dôkazom toho, že príroda si vždy nájde svoju cestu, aj uprostred dediny. 

Pokračujeme v aktívnom stavebnom procese 

Začiatkom augusta sme dokončili obklady a dlažby na treťom a štvrtom nadzemnom podlaží.  Na týchto podlažiach montujeme aj podlahovú krytinu a vnútorné dvere apartmánov. Začali sme s obkladaním kúpeľní na druhom nadzemnom podlaží. 

Aj práce na fasáde sú v plnom prúde. Štýlová dizajnová fasáda značky SilikonTop od Baumitu na severnej a východnej strane budovy je hotová. Ďalej pokračujeme s touto bielou farbou a valčekovou technikou aj na západnej a južnej strane. Montujeme balkóny a naďalej spevňujeme plochy na parkoviská a chodníky. 

Ukončené sú aj potery na prvom nadzemnom podlaží a hrubé rozvody elektro a ZTI. Sadrokartónové steny sú už takmer hotové, pomaly začneme s ich maľovaním, následne s kompletizáciou elektra a montážou obkladov a dlažieb. Výťah, ako aj plynová kotolňa sú pripravené na spustenie. 

Čas s deťmi v oddychovej zóne Apartmánov Bešeň

V Apartmánoch Bešeň myslíme na všetky vekové kategórie. Deti budú mať možnosť vyblázniť sa v oddychovej zóne exteriéru. Tešiť sa môžu na hernú zostavu s lanovými prvkami ako lanovým mostom či lezeckou stenou. Tí zdatnejší si budú môcť preveriť fyzické sily na rúčkovadle, ktoré je súčasťou hernej zostavy. Pohojdať ich môžete na húpačke v tvare hniezda. Mamičky s deťmi si môžu posedieť na kvalitných parkových lavičkách s operadlom v príjemnom a bezpečnom prostredí Apartmánov Bešeň.

Vyberte si z ponuky Apartmánov Bešeň

Prezrite si zoznam všetkých ponúkaných apartmánov a vyberte si ten, ktorý bude najviac vyhovovať vám a vašim potrebám.